Oprettet: man 09. jul 2007, 22:34 Sted: Fredericia Indlæg: 46
Er der nogen andre der bruger dette og kan give mig et hint :-) Jeg har lige leget lidt med det software og er vist nok kommet lave en lille fejl :-( Jeg har scannet lidt og der var meget støj (digitale) signaler som jeg fjernede ved at trykke på [X] Block frequncy, men nu har jeg læst at denne knap har to funktioner: LMB — permanent lock RMB — temporary lock that resets after restarting the program Mit spørgsmål er hvordan skelner man mellem LMB og RMB når man trykker på den og hvordan får man frekvenser tilbage igen når man har permanent låst dem ude!? Kan ikke lige fatte det i manualen!? M.v.h. Christian
I venstre side scroller du ned, indtil du finder "files". Hvis menuen ikke er foldet ud, klikker du på pilesymbolet. Derefter kan du vælge "clean block list" og "clean muted list".
LMB og RMB er henholdsvis venstre og højre museknap. Med den venstre kan du låse en uønsket frekvens permanent ude. Med den højre er det kun midlertidiigt.